در چهار ماهه نخست امسال؛ ۸۷ هزار نفرساعت آموزش در قشم ارایه شد

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای ، در چهارماهه نخست سال جاری ۸۷ هزار نفرساعت آموزش در مراکز مختلف فنی و حرفه ای این شهرستان برگزار شد و ۵۶۴ نفر به کارآموزی پرداختند.
رییس مرکز آموزش فنی و حرفه ای شهرستان قشم گفت روز شنبه در جمع خبرنگاران گفت: این آموزش ها در ۴۵ دوره مختلف از جمله برق، الکترومکانیک، تاسیسات، الکترونیک در مراکز فنی و حرفه ای و دوره های آرایشگری، حسابداری، غواصی، ماساژ، خیاطی و غیر آن در آموزشگاه های آزاد قشم ارایه شد.
محسن ناصری افزود: سال گذشته در مجموع ۲۱۴ هزار نفرساعت آموزش در قالب ۸۸ دوره و ۳۰ رشته ارائه شد که ۹۵۳ کارآموز در آن شرکت کردند.
۲۴۰ فارغ التحصیل قشمی در طرح کارورزی شرکت کردند
رییس مرکز آموزش فنی و حرفه ای شهرستان قشم تصریح کرد: برای دستیابی فارغ التحصیلان دانشگاه ها به شغل پایدار و مولد، طرح کارورزی در بنگاه ‌های اقتصادی این شهرستان اجرایی شد که سال گذشته، بیش از ۲۴۰ فارغ التحصیل دانشگاه ها در این طرح شرکت کردند.
وی افزود: طرح کارورزی علاوه بر کمک به فارغ التحصیلان برای یافتن شغل، زمینه ای مناسب برای رشد فرهنگ بکارگیری نیروهای متخصص در واحدهای اقتصادی ایجاد می کند و در نتیجه آن سطح علمی بخش های تولیدی ارتقا می یابد.
ناصری ادامه داد: در همین مدت طرح کارآموزی کار آموزی در محیط واقعی کار در شهرستان اجرا شد که در قالب آن ۸۰ کارآموز در ۱۴ کارگاه مشغول به کار شده اند.
وی اظهار داشت: سال گذشته همچنین صلاحیت ۳۷۰ کارگر ساختمانی در ۱۴ رشته تایید و به بیمه تامین اجتماعی معرفی شدند.
هم اینک در مرکزهای دولتی فنی و حرفه ای قشم رشته های مختلفی مانند برق ساختمان، برق صنعتی، اتومکانیک بنزینی، برق خودرو، تعمیر لوازم سرد کننده، لوله کشی، کولر گازی، اسپیلیت و الکترونیک برگزار می شود.