به مناسبت هفته ملی مهارت : برپایی میز خدمت و نمایشگاه در در مصلای قشم

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان هرمزگان ، به مناسبت بزرگداشت هفته ملی مهارت میز خدمت روز جمعه 4 مرداد ماه در مصلای قشم با حضورمحسن ناصر جولقانی رئیس مرکز و کارکنان مرکز آموزش فنی و حرفه ای شهرستان قشم دایر گردید.
محسن ناصری جولقانی رئیس مرکز آموزش فنی و حرفه ای شهرستان قشم گفت : میز خدمت به منظور اطلاع رسانی مهارتی و رضایت نمازگزاران در مصلای قشم برپا گردید.
وی هدف از اجرای این طرح را برقرای راه ارتباطی مستیم ، ارتقای رضایت مراجعین ، اطلاع رسانی از فعالیت های صورت گرفته عنوان کرد .
مهندس ناصری گفت : آموزش ها ی مرکز در ۴۵ دوره مختلف از جمله برق، الکترومکانیک، تاسیسات، الکترونیک در مراکز فنی و حرفه ای و دوره های آرایشگری، حسابداری، غواصی، ماساژ، خیاطی و غیر آن در آموزشگاه های آزاد قشم ارایه شده است .
محسن ناصری افزود: سال گذشته در مجموع ۲۱۴ هزار نفرساعت آموزش در قالب ۸۸ دوره و ۳۰ رشته ارائه شد که ۹۵۳ کارآموز در آن شرکت کردند.
۲۴۰ فارغ التحصیل قشمی در طرح کارورزی شرکت کردند
رییس مرکز آموزش فنی و حرفه ای شهرستان قشم تصریح کرد: برای دستیابی فارغ التحصیلان دانشگاه ها به شغل پایدار و مولد، طرح کارورزی در بنگاه ‌های اقتصادی این شهرستان اجرایی شد که سال گذشته، بیش از ۲۴۰ فارغ التحصیل دانشگاه ها در این طرح شرکت کردند.
وی افزود: طرح کارورزی علاوه بر کمک به فارغ التحصیلان برای یافتن شغل، زمینه ای مناسب برای رشد فرهنگ بکارگیری نیروهای متخصص در واحدهای اقتصادی ایجاد می کند و در نتیجه آن سطح علمی بخش های تولیدی ارتقا می یابد.
ناصری ادامه داد: در همین مدت طرح کارآموزی در محیط کار واقعی در شهرستان اجرا شد که در قالب آن ۸۰ کارآموز در ۱۴ کارگاه مشغول به کار شده اند.
هم اینک در مرکزهای دولتی فنی و حرفه ای قشم رشته های مختلفی مانند برق ساختمان، برق صنعتی، اتومکانیک بنزینی، برق خودرو، تعمیر لوازم سرد کننده، لوله کشی، کولر گازی، اسپیلیت و الکترونیک برگزار می شود.
همچنین ۱۵ آموزشگاه آزاد نیز زیر نظر مرکز فنی و حرفه ای قشم در حوزه های آرایشگری، خیاطی، غواصی و رایانه کار فعالیت می کنند.