در هرمزگان : سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان گفت: هنر و موسیقی های محلی همچون سورو سرنا از جایگاه ویژه ای در کشور و استان هرمزگان برخوردار هستند

 گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای هرمزگان ، ایرج حیدری سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری در آئین جشنواره سنتی محلی سورو سرنا، از غرفه های مراکز  فنی و حرفه ای  خواهران و برادران میناب بازدید کرد و گفت :زندگی در شهر تیرور شهرستان میناب با اشاره به قدمت بالای تمدنی ایران اسلامی، اظهار کرد: کشور ایران اسلامی مهد تمدن در جهان می باشد و دنیا به خاطر این تمدن فاخر سر تعظیم فرو می آورد.

وی گفت: تمدن ایران اسلامی از چنان قدمتی برخوردار است که در ۱۵۰۰ سال پیش در این تمدن تاریخی فعالیتهای پزشکی وجود داشته است و  کشورهای غربی برای رسیدن به این سطح از تمدن تاریخی فاصله زیادی دارند.

سرپرست معاونت سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان افزود: ایران اسلامی نه تنها در حوزه تمدنی بلکه در حوزه فرهنگ و موسیقی ، ارزش های والای انسانی و اجتماعی از جایگاه ویژه ای برخوردار است و دارای گذشته ای پر افتخار است.

حیدری گفت :موسیقی های سنتی و محلی همچون سور، سرنا و زندگی منافاتی با ارزش های اعتقادی و اسلامی ندارند و باید با برقراری ارتباط بین گذشته و امروز دستاوردهای های هنری به ویژه فرهنگ و هنرهای محلی خود را حفظ کنیم.

وی با قدردانی از برگزاری جشنواره سنتی و محلی سور، سرنا و زندگی، خاطر نشان کرد: از همه دست اندرکاران برگزاری این جشنواره موسیقی محلی به ویژه اهالی شهر تیرور شهرستان میناب قدردانی می کنم.