در هرمزگان ؛ مردم جزیره لارک از آموزش های فنی و حرفه ای بهره مند می شوند

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای هرمزگان، اسماء کریمی مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان اظهار کرد : این اداره کل در راستای تفاهمنامه بنیاد علوی با استانداری و با هدف توانمند سازی بومیان جزایر استان ، رشد و توسعه صنعت بوم گردی و ایجاد اشتغال و کارآفرینی ، دوره های آموزش فنی و حرفه ای جهت بومیان و اهالی لارک برگزار می کند. این دوره ها با همکاری بنیاد علوی صورت می گیرد . بنیاد علوی طرح هایی برای توسعه گردشگری در جزایر لارک و هرمز در دست اقدام دارد.

مهندس اسما کریمی افزود: در حال حاضر اجرای آموزش از اسفند 1397 با 5 رشته ی مدیر بوم خانه های گردشگری و راهنمای محلی بوم گردی ، صنایع غذایی ، گلدوزی ماشینی و تکه دوزی با چرخ آغاز شده است. برای تعداد 60 نفر توسط آموشگا های آزاد فنی و حرفه ای طوفان و تدبیر در جزیره لارک دوره های آموزشی در رشته های مذکور در حال اجراست.

وی افزود: این دوره ها جهت توانمند سازی بومیان جزایر می باشد که با توانمند سازی آنان از طریق فروش صنایع دستی  و همچنین غذا های محلی درآمد زدایی نمایند تفاهمنامه همکاری "آبادانی و پیشرفت جزیره لارک و قشم " با هدف رفع محرومیت جزیره "لارک" بین بنیاد علوی و فرمانداری قشم مبادله شده است. بخشی از مواد تفاهمنامه ارائه مهارتهای فنی و حرفه ای به مردم این جزیره می باشد که توسط اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان اجرا خواهد شد .

گفتنی است؛ با حضور دکتر همتی استاندار هرمزگان ، سعیدی کیارئیس بنیاد مستضعفان کشور و اسما کریمی مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان 9 بهمن ماه 1397 تفاهمنامه همکاری "آبادانی و پیشرفت جزیره لارک و قشم " در بندر لارک منعقد شده است .