پاک سرشت در آئین امضای تفاهم نامه با شرکت توسکا: آموزش در فضای مجازی متناسب با سلیقه مهارت جویان ارائه می شود سلیمان پاک سرشت، معاون وزیر و رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور در نشست امضای تفاهم نامه همکاری با شرکت توسکا گفت: همکاری در اجرای پروژه های آموزشی مبتنی بر فضای مجازی برای ما دارای جذابیت بالایی است.

وی با بیان اینکه حوزه استارت آپی، حوزه هیجان انگیزی برای آموزش های مهارتی محسوب می شود، گفت: علاقمند هستیم براساس چارچوب و الگویی که شرکت توسکا طراحی کرده است توان مهارتی نیروی انسانی این نوع کسب و کارهای جدید را افزایش دهیم.

پاک سرشت گفت: جهت گیری سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور در آینده این است که پیش بینی کنیم چقدر از آموزش های مهارتی به سمت آموزش های مجازی خواهد رفت؟

وی با بیان اینکه فضای آموزش های مهارتی متفاوت از آموزش های عمومی است، گفت: متاسفانه در این مسیر خیلی رشد نکردیم چرا که به همان شکلی که آموزش عمومی ارائه می شود با همان تکیه گاه و محیط آموزش های مهارتی ارائه می شود.

معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: فراهم کردن امکانی برای ارائه آموزش مهارتی واقعی از طریق فضای مجازی، عرصه جدیدی است که با کمک برنامه های موبایلی قابل انجام است.

وی با تأکید بر اینکه در شرایط کنونی کشور،  نیاز به آموزش های مهارتی بسیار جدی است، گفت: رئیس جمهور در یک سال اخیر در نشست های مختلف در خصوص خلاء آموزش های مهارتی در دانشگاه ها، در جامعه دانشجویان و دانش آموزان تأکید کردند.

پاک سرشت در ادامه با اشاره بر تأکید وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی بر مهارت افزایی و توسعه آموزش های مهارتی اظهار امیدواری کرد: با اجرای تفاهم نامه همکاری با شرکت توسکا بتوانیم تحولات جدی در حوزه آموزش مهارتی تلفیقی که برای نخستین بار در سازمان تدارک دیده ایم، ایجاد کنیم