مردم جزیره لارک از آموزش های فنی و حرفه ای بهره مند شده اند در بازدید رئیس بنیاد مستضعفان کشور از پروژه های جزیره لارک در طرح بنیاد علوی؛ توانمندی و مهارت آموزی برای رشد و پیشرفت یک جامعه ضروری است

مردم جزیره لارک از آموزش های فنی و  حرفه ای بهره مند شده اند 

در بازدید رئیس بنیاد مستضعفان کشور از پروژه های جزیره لارک در طرح بنیاد علوی؛ توانمندی و مهارت آموزی  برای رشد و پیشرفت یک جامعه ضروری است

 به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان هرمزگان ، گواهی حضور در دوره های آموزشی به 30 نفر از زنان جزیره لارک در رشته های طراحی و دوخت و گردشگری با حضور رئیس بنیاد مستضعفان کشور ، معاون عمرانی استاندار ، مدیر کل امور بانوان و خانواده استانداری ، مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای، مدیر بنیاد علوی و جمعی از مدیران دستگاههای اجرایی استان هرمزگانگواهی حضور در دوره های آموزش به کارآموزان آموزش فنی و حرفه ای جزیره لارک اعطا شد. 

سعیدی کیا رئیس بنیاد مستضعفان به همراه جمعی از مدیران استان در دیدار با مردم در مسجد جزیره لارک گفت : توانمندی و مهارت آموزی  برای رشد و پیشرفت یک جامعه ضروری است و از پول و سرمایه مهمتر است.

 اسما کریمی مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان  اعلام کرد : مهارتهای فنی و حرفه ای توسط اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان هرمزگان به مردم جزیره لارک بر اساس تفاهمنامه همکاری "آبادانی و پیشرفت جزیره لارک و قشم " که اخیراً بین بنیاد علوی و استانداری مبادله شده است ؛ ارائه می شود.

مهندس اسما کریمی اظهار کرد : پیش بینی می شود تا پایان سال 1398 دویست نفر دیگر در رشته های فنی و حرفه ای آموزش داده شوند.

کریمی افزود : با هدف توانمند سازی بومیان جزایر استان ، رشد و توسعه صنعت بوم گردی و ایجاد اشتغال و کارآفرینی ، دوره های آموزش فنی و حرفه ای جهت بومیان و اهالی لارک برگزار می گردد. این دوره ها با همکاری بنیاد علوی صورت می گیرد . بنیاد علوی طرح هایی برای توسعه گردشگری در جزایر لارک و هرمز در دست اقدام دارد.

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان تصریح کرد : آموزش در پنج رشته ی مدیر بوم خانه های گردشگری ، راهنمای محلی بوم گردی ، صنایع غذایی ، گلدوزی ماشینی و تکه دوزی با چرخ اجرا می شود. 

وی افزود: این دوره ها جهت توانمند سازی بومیان جزایر می باشد که با توانمند سازی آنان از طریق فروش صنایع دستی  و همچنین غذا های محلی درآمد زدایی نمایند.

در ادامه مریم یگانه مدیر کل امور بانوان و خانواده استانداری هرمزگان به همراه مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای از کلاس آموزشی طراحی و دوخت و محصولات آن بازدید کردند.