به مناسبت گرامیداشت هفته عفاف و حجاب توسط آموزشگاه آزاد فنی و حرفه ای طراحی و دوخت"ترمه ": مسابقه دوخت چادر دانشجویی در بندرعباس برگزار شد

به مناسبت گرامیداشت هفته عفاف و حجاب ؛ توسط آموزشگاه آزاد فنی و حرفه ای طراحی و دوخت"ترمه ": مسابقه دوخت چادر دانشجویی در بندرعباس برگزار شد

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان هرمزگان ، آموزشگاه فنی و حرفه ای آزاد طراحی و دوخت ترمه مسابقه دوخت چادر دانشجویی را با حضور 15 شرکت کننده در آخرین روز هفته عفاف و حجاب در محل آموزشگاه خود برگزار کرد.

بنا بر این گزارش ، خانم وهابی مدیر آموزشگاه آزاد خیاطی گفت : این رقابت با نظارت بازرس اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان خانم احمد پور و داوری سه مربی مجرب استان اجرا از بین 15 نفر یک نفر برگزیده اعلام شد.

وی افزود : زهرا مرادی نفر اول مسابقه با نظر هیات داوران انتخاب شد و هدیه ای به رسم یادبود به وی اهدا شد.

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان اظهار کرد : بیش از 180 آموزشگاه فنی و حرفه ای آزاد در استان هرمزگان وجود دارد که از این بین 52 آموزشگاه خیاطی در سطح استان .و 32 آموزشگاه نیز در این رشته در بندرعباس فعالیت می کنند.

مهندس اسما کریمی تصریح کرد : بیش از 6930 نفر طی سه ماهه اول سال 1398 در بخش آزاد در خوشه های مختلف خدمات ، صنعت ،کشاورزی و هنر از آموزش های فنی و حرفه ای بهره مند شده اند که 946 نفر در رشته های خیاطی آموزش دیده اند.

وی افزود : در آموزشگاههای خیاطی حرفه های مانتو دوز ،نازک دوز ،چادر و مقنعه ،پولک و منجق دوزی ،کت و شلوار ، پیراهن مردانه ،لباس مجلسی و عروس ،گلابتون و خوس دوزی و... به مهارت آموزان آموزش داده می شود.