درنشست مشترک فنی و حرفه ای و آموزش و پرورش استان : نحوه اجرای طرح « ایران مهارت » در مدارس هرمزگان در نشست مشترک اداره کل آموزش فنی و حرفه ای و اداره کل آموزش و پرورش استان بررسی شد

نحوه اجرای طرح « ایران مهارت » در مدارس هرمزگان در نشست مشترک اداره کل آموزش فنی و حرفه ای و اداره کل آموزش و پرورش استان بررسی شد
به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای هرمزگان ، در این نشست که با حضور مدیران کل و کارشناسان این دو اداره کل برگزار شد، نحوه و راه های مختلف اجرای طرح « ایران مهارت » مورد بررسی قرار گرفت.

اسماء کریمی مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان هرمزگان به معرفی طرح پرداخت و گفت: در قالب طرح ایران مهارت ، مهارت های فنی و حرفه ای طی اوقات فراغت در مدارس دوره متوسطه به دانش آموزان آموزش داده می شود.

وی، هدف از اجرای این طرح را ایجاد روحیه کارآفرینی در بین دانش آموزان و شکوفایی استعدادهای آنان ذکر کرد و افزود: ایران مهارت، طرحی برای پیشگیری از معضل بیکاری و همچنین برقراری عدالت آموزشی است.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان هرمزگان با اشاره به اینکه ایران مهارت، طرحی ملی است، عنوان کرد: دانش آموزان دوره های اول و دوم متوسطه، جامعه هدف طرح « ایران مهارت » است.

کریمی با بیان اینکه در این طرح دانش آموزان براساس نیاز و علاقه مندی خود، یک یا چند مهارت را انتخاب می کنند، گفت: در در مدت زمان بین دو تا 20 جلسه(چهار تا 40) ساعت آن را می آموزند.

وی با ذکر این نکته که این طرح خارج از برنامه درسی مدرسه خواهد بود، تصریح کرد: در پایان دوره برای دانش آموزان گواهینامه نیز صادر خواهد شد که به عنوان اولین رزومه کاری معتبر آنان برای ورود به بازار کار محسوب می شود.

این نشست در نخستین روز از هفته ملی مهارت که به عنوان « مهارت افزایشی در مدارس و دانشگاه ها » نامگذاری شده است، برگزار شد.