نماینده ولی فقیه در هرمزگان: طرح توانمندسازی در زندان ها و کمپ های ترک اعتیاد جدی گرفته شود

حجت الاسلام و المسلمین عبادی زاده یکی از دغدغه های خود را توجه و حمایت از خانواده های اقشار آسیب پذیر به ویژه معتادان دانست و گفت: طرح توانمندسازی در زندان ها و کمپ های ترک اعتیاد جدی گرفته شود.
به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای هرمزگان، حجت الاسلام والمسلمین « محمد عبادی زاده » در دیدار مدیر کل و کارکنان سازمان فنی و حرفه‌ای استان هرمزگان اظهار کرد: یکی از دغدغه های بنده، قشر آسیب پذیر به ویژه خانواده های معتادان هستند، زیرا این ها مورد حمایت سازمان هایی نظیر بهزیستی و کمیته امداد نیستند.

وی با بیان اینکه مشکلات به خانواده های معتادان سرازیر می شود، تاکید کرد: مسئولان ذس ربط باید به فراهم نمودن زمینه برای ارائه آموزش و توانمند سازی افراد در زندان ها و کمپ های ترک اعتیاد بپردازند.

نماینده ولی فقیه در استان هرمزگان، دغدغه دیگر خود را فرهنگ کار و نگاه به کار در جامعه برشمرد و عنوان کرد: متاسفانه نگاه به کار، نگاه پشت میز نشینی است.

وی با اشاره به اینکه کار تعریفی دارد که اگر حوزه آن گسترده شود می‌تواند مشکلات کنونی جامعه را حل کند، تصریح کرد: به عنوان یک دانشگاه، به جوانان دانشجو گفته ام شما نباید دل پریشانی اشتغال داشته باشید، زیرا شما دانش کار را یاد گرفته اید.

امام جمعه بندرعباس گفت: امروز به مشاغلی که بتواند با کمترین هزینه به تولید و مرحله فروش برسند نیاز است تا بتواند بسیاری از گره های حوزه اشتغال را باز کند.

وی به تشریح خاطره ای از دیدارش با یکی از اساتید برجسته کشور چین پرداخت و خاطرنشان کرد: در این دیدار دلایل پیشرفت اقتصاد چین را جویا شدم که او در پاسخ به دو نکته عملیاتی کردن شعار « هر خانه یک کارخانه » و « کاهش هزینه ها » اشاره کرد.