استاندار در مراسم استقبال از نخبه مهارتی: باید به سمت کسب مقام‌های بیشتر هرمزگان در مسابقات جهانی پیش برویم

مراسم استقبال از پارسا یوسفی، جوان نخبه مهارتی هرمزگان که موفق به کسب مدال نقره در مسابقات جهانی مهارت در رشته مدیریت سیستم‌های تحت شبکه شده بود با حضور استاندار، نماینده هرمزگان در مجلس شورای اسلامی ، مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان هرمزگان و جمعی از مدیران استانی در فرودگاه شهدای پرواز 655 بندرعباس برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان هرمزگان ،استاندار در حاشیه این مراسم گفت‌: این موفقیت را به جوان نخبه هرمزگانی، خانواده‌اش، مردم هرمزگان و کشور تبریک می‌گویم.
فریدون همتی ضمن تأکید بر حمایت از جوانان نخبه استان هرمزگان، افزود: این موفقیت نشان داد که جوانان خوش‌فکر و علاقه‌مند و دارای استعداد در استان وجود دارند و اگر بتوانیم این جوانان را کشف و امکاناتی هرچند حداقلی را برایشان فراهم کنیم و آن‌ها را موردحمایت قرار دهیم قطعاً می‌توانند هم منشأ سربلندی‌های بیشتری در مسابقات کشوری و جهانی باشند و هم در مقام عمل می‌توانند در کشور در کارهای بزرگ نقش کم‌نظیری را ایفا کنند.
وی تصریح کرد: یکی از ظرفیت‌های خوب کشورمان، درزمینهٔ حمایت از جوانان مستعد است و این مأموریت را به مدیرکل فنی و حرفه‌ای هرمزگان سپرده بودم که دامنه کارشان را برای شکوفایی چنین استعدادهایی گسترده‌تر کنند و همین‌طور بخش‌های خصوص و بنگاه‌های بزرگ را باید وارد این مسئله کنیم تا این جوانان را موردحمایت قرار دهند.
استاندار هرمزگان عنوان کرد: امیدوارم بتوانیم در طول فرصتی که تا مسابقات بعدی داریم با یک برنامه‌ریزی دقیق به سمت کسب مقام‌های بهتر و بیشتر در مسابقات جهانی پیش رویم.
جوان نخبه مهارتی هرمزگان اظهار کرد: موفق به کسب مدال نقره در مسابقات جهانی مهارت در رشته مدیریت سیستم‌های تحت شبکه شدم.
پارسا یوسفی با بیان اینکه سطح مسابقات جهانی بسیار بالا بوده و قابل‌مقایسه با مسابقات استانی و ملی نبود، افزود: هدفم در آینده ادامه و کمک به ادامه چرخه مدال‌آوری و کسب رتبه و رنکینگ در سطح ملی و جهانی است.
تیم جمهوری اسلامی ایران متشکل از ۱۰ مهارت آموخته نخبه کشور در این مسابقات با حضور بیش از ۱۳۰۰ نفر از ۶۳ کشور در ۵۶ رشته شرکت کرد و پارسا یوسفی جوان ماهر هرمزگانی موفق به کسب مدال نقره جهان شد و درمجموع تیم کشورمان موفق به کسب یک مدال برنز و دو مدال نقره و دو دیپلم افتخار و کسب رتبه تیمی ۱۵ از ۶۳ کشور شد.

تازه‌ترین خبرها