دکتر میرزاد در دیدار با مدیرکل فنی حرفه ای استان؛ مهارت آموزی جوانان نقش بسزایی در ایجاد اشتغال و کاهش آسیب های اجتماعی دارد

سرپرست معاونت سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان با اشاره به وجود ظرفیت های اقتصادی بسیار در استان بر آموزش مهارت های مورد نیاز به جوانان تاکید کرد و گفت: مهارت آموزی جوانان نقش بسزایی در ایجاد اشتغال و کاهش آسیب های اجتماعی دارد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان هرمزگان ، دکتر عباس میرزاد در دیدار با مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان، با اشاره به ضرورت برنامه ریزی در راستای کاهش آسیب های اجتماعی افزود: مهارت آموزی جوانان در ایجاد اشتغال و به دنبال آن در کاهش آسیب های اجتماعی موثر است.
وی اذعان کرد : برای ترقیب افراد به مهارت آموزی، نیاز است فرهنگ و نگرش مردم به کار تغییر کند زیرا استان هرمزگان دارای منابع و پتانسیل زیادی برای تولید و اشتغال در زمینه های مختلف است.
اسما کریمی مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای نیز در این دیدار گفت: دو طرح آموزشی برای کاهش آسیب درمحله چاهستانی های بندرعباس و شهرستان بشاگرد با هدف توانمند سازی مردم این دو منطقه و توسعه آموزش های فنی و حرفه ای در مناطق حاشیه نشین شهری و محروم استان آماده کرده ایم.
وی اظهار کرد : این دو طرح می تواند با کمک استانداری و دفاتر تسهیلگری در توانمندی جوانان و زنان مناطق حاشیه نشین و با حمایت مسئولین و کاهش آسیب های اجتماعی یاری گر باشد.
کریمی افزود : برنامه مهارت افزایی و توانمندسازی مردم شهرستان بشاگرد از ابتدای سال جاری در رشته های صنایع چوب، ساختمان، جوشکاری، سردکننده، برق، طراحی و دوخت، قالیبافی و... آغاز شده است.
وی در پایان خاطر نشان کرد: برای امسال آموزش 700 نفر، با پیش بینی اشتغال 500 نفر هدف گذاری شده است.

تازه‌ترین خبرها