در راستای توانمندسازی بانوان: آزمون عملی مهارت های فنی و حرفه ای در بندرعباس برگزار شد

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری هرمزگان از برگزاری آزمون عملی مهارت فنی و حرفه ای در بندرعباس بازدید کرد و گفت: آموزش‌های عملی کسب مهارت همچنان در محلات حاشیه نشین درحال برگزاری است.
به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای هرمزگان، مریم یگانه در حاشیه بازدید از آزمون عملی (تولید ترشیجات) اظهار داشت: طرح توانمندسازی بانوان با رویکرد ایجاد توسعه کسب و کار خرد در هفت محله حاشیه نشین شهر بندرعباس درحال برگزاری است.
وی افزود: آموزش‌های فنی و حرفه ای بانوان در 14 حرفه ی گلدوزی ماشینی، گلابتون دوزی، تولید ترشیجات، بسته بندی سبزیجات، صدف سازی، دوخت لباس بدون الگو، مانتو دوزی، قلاب‌بافی، کیک و ترساز، شیرینی‌پزی، تهیه غداهای فوری به اتمام رسیده و آزمون‌های کتبی برگزار شده است.
مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری هرمزگان در ادامه تصریح کرد: آموزش‌های عملی درحال برگزاری است.
یگانه ابراز داشت: سهمیه استان هرمزگان در طرح توانمندسازی بانوان، 500 نفر بود که تسهیلگران محلی مناطق هفتگانه در محلات دوهزار، فرودگاه قدیم، اسلام آباد، گل‌کنی، شهرک توحید، نخل ناخدا و دو راهی ایسینی به اجرای طرح در مناطق یادشده پرداختند.
وی همچنین گفت: تا کنون 90 درصد طرح توانمندسازی بانوان در محلات حاشیه نشین اجرا شده و آماده ورود به فاز دوم و اتصال به بازار و همچنین فراهم سازی زمینه‌های ورود به کسب و کار است.

تازه‌ترین خبرها