با حضور معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش، برگزاری مسابقات علمی کاربردی هنرجویان هنرستان‌های کاردانش سراسر کشور

هفدهمین دوره مسابقات علمی کاربردی هنرجویان هنرستان‌های کاردانش سراسر کشور در بندرعباس و رودان آغاز شد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان هرمزگان ؛ هفدهمین دوره مسابقات علمی کاربردی شاخه کاردانش سراسر کشور به میزبانی هرمزگان با حضور علیرضا کمرئی، معاون آموزش وزارت آموزش و پرورش، ناهید مسلمی، معاون پژوهش، برنامه ریزی و سنجش مهارت سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور ، رضا مدرس معاون عمرانی استانداری هرمزگان ،غلامرضا راز، مدیر دفتر مسابقات ملی و بین المللی مهارت سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور و مدیران کل آموزش فنی و حرفه ای و آموزش و پرورش در دو شهر بندرعباس و رودان آغاز شد.
اسما کریمی مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان گفت ؛ این مسابقات در در 34 رشته برنامه ریزی شده و 9 رشته از این مسابقات در مرکز آموزش فنی و حرفه ای شماره یک بندرعباس در خال برگزاری است .
وی افزود :سنجش مهارت 9رشته درودگری ، جوشکاری ، تراشکاری ، فرزکاری ، الکترونیک صنعتی ، طراحی دوخت ، نقشه کشی ، مدیریت خانواده و فناوری اطلاعات در شش کارگاه مرکز آموزش فنی و حرفه ای شماره یک بندرعباس اجرا شد.
مدیرکل آموزش و پرورش هرمزگان گفت:۲۰۳ هنر جو از ۲۹ استان کشور در ۳۴ رشته در بخش‌های صنعت، خدمات، کشاورزی و هنر با هم رقابت می‌کنند.
موسی دادی زاده افزود:این مسابقات تا پانزدهم بهمن ماه ادامه دارد.
وی گفت: مسابقات در هنرستان‌های آینده سازان، شهید تندگویان، شهید اسدالله رئیسی، شهید رجایی و مرکز شماره یک فنی و حرفه‌ای در بندرعباس و هنرستان کشاورزی امیر کبیر رودان برگزار می‌شود.
وی افزود:نفرات برگزیده استانی در مرحله نهایی مسابقات علمی کاربردی در هرمزگان شرکت کردند.
مرحله استانی این مسابقات دهم اذر برگزار شده بود
وی افزود: در روزاختتامیه از برگزیدگانی که به صورت مجازی در المپیاد مهارتی کشور شرکت کردند نیز قدردانی می‌شود.
وی گفت:هدف از برگزاری مسابقات افزایش توان مهارتی دانش آموزان است.
وی افزود: رویکرد آموزش و پرورش هدایت دانش آموزان به سمت رشته‌های فنی و حرفه‌ای و کارو دانش است.