در بازدید معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش و معاون پژوهش ،برنامه ریزی و سنجش مهارت سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور از مرکز سنجش مهارت و مرکز آموزش فنی وحرفه ای شماره یک بندرعباس؛ علیرضا کمرئی : سازمان آموزش و پرورش با هدف توسعه مهارت آموزی در بین دانش آموزان زمینه ساز کشف استعدادهای مهارتی توسط سازمان فنی وحرفه ای خواهد بود.


به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان هرمزگان ، علیرضا کمرئی معاون معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش در حاشیه هفدهمین مسابقات کشوری علمی کاربردی شاخه کاردانش گفت : برای ما الهام بخش است که از ظرفیت های مراکز آموزش فنی و حرفه ای استفاده کنیم.وظیفه ی آموزش و پرورش در مسابقات مهارتی علاوه بر کشف ، توسعه مهارت آموزی در بین دانش آموزان است.
وی اظهار کرد : سازمان آموزش و پرورش با هدف توسعه مهارت آموزی در بین دانش آموزان زمینه ساز کشف استعدادهای مهارتی توسط سازمان فنی وحرفه ای خواهد بود. تاکید ما در مسابقات توسعه مهارت آموزی و رویکرد جامعه هدف به کسب مهارت آموزی می باشد.
علیرضا کمرئی معاون آموزش متوسطه وزیر آموزش و پرورش ، ناهید مسلمی معاون معاون پژوهش ،برنامه ریزی و سنجش مهارت ، غلامرضا راز مدیر دفتر مسابقات ملی و بین المللی مهارت سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور ، رضا مدرس معاون عمرانی استانداری هرمزگان ،دادی زاده مدیر کل آموزش و پرورش و کریمی مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای به همراه جمعی از کارشناسان و مسئولین از مرکزسنجش مهارت و کارگاههای مرکز شماره یک بندرعباس بازدید کردند.
ناهید مسلمی معاون معاون پژوهش ،برنامه ریزی و سنجش مهارت گفت ؛ این مسابقات در 34 رشته برنامه ریزی شده و 9 رشته از این مسابقات در مرکز آموزش فنی و حرفه ای شماره یک بندرعباس برگزار شد.
وی افزود :سنجش مهارت 9رشته درودگری ، جوشکاری ، تراشکاری ، فرزکاری ، الکترونیک صنعتی ، طراحی دوخت ، نقشه کشی ، مدیریت خانواده و فناوری اطلاعات در شش کارگاه مرکز آموزش فنی و حرفه ای شماره یک بندرعباس اجرا شد و امیدواریم با همکاری آموزش و پرورش در جهت توسعه مهارت آموزی و کشف استعدادهای مهارتی برای ارتقای دانش فنی کشور گام برداریم.

هدف از برگزاری مسابقات افزایش توان مهارتی دانش آموزان و هدایت دانش آموزان به سمت رشته‌های فنی و حرفه‌ای و کارو دانش عنوان شده است.