فعالیت مراکز آموزشی و آموزشگاه‌های آزاد فنی و حرفه‌ای هرمزگان از سرگرفته شد


مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای هرمزگان از بازگشایی مجدد آموزشگاه های آزاد فنی و حرفه ای استان با رعایت پروتکل های بهداشتی خبر داد.
اسما کریمی با اعلام این خبر اظهار کرد: فعالیت آموزشگاه‌های آزاد فنی و حرفه‌ای استان هرمزگان مشروط بر رعایت پروتکل‌های بهداشتی تعیین شده پس از تعطیلی سه ماهه به دلیل شیوع کرونا (از اوایل اسفند سال گذشته)، از سرگرفته شد.
وی گفت: این آموزشگاه ها موظف به رعایت پروتکل های بهداشتی شده و باید محیط اداری و کارگاهی خود را به طور مرتب ضدعفونی کنند. رعایت فاصله گذاری اجتماعی ، استفاده از ماسک و کاهش تعداد کارآموزان باید در بازگشایی آموزشگاه‌ها رعایت شود.
مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای هرمزگان تاکید کرد : آموزشگاه‌های فنی و حرفه‌ای که موفق به دریافت کد بهداشتی شده اند ، امکان از سرگیری فعالیت مجدد خود را دارند. برای شروع به کار باید در سامانه Salamat.gov.ir ثبت‌نام کرده و پس از دریافت کد بهداشتی آن را در محل کار نصب کنند.
مهندس اسما کریمی با بیان اینکه 187 آموزشگاه آزاد زیر نظر اداره آموزش فنی و حرفه ای استان هرمزگان فعالیت می کنند، گفت : 145 آموزشگاه فعال در سطح استان وجود دارد که 88 آموزشگاه در شهر بندرعباس مشغول به فعالیت هستند.
وی گفت: 10 مرکز دولتی در استان هرمزگان و 74 کارگاه آموزشی دولتی وجود دارد که فعالیت این مراکز در پی شیوع کرونا از اسفندماه سال گذشته تعطیل شده بود.
مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان تصریح کرد: از 15 اسفند در قالب توصیه به آموزشگاه های آزاد و دستور به مربیان دولتی، به آموزش مجازی روی آوردیم.آموزش آنلاین مجازی و تولید محتوای آموزشی از اسفند ماه در آموزشگاههای آزاد ارائه می شود و بخش دولتی هم در بخش تولید محتوا و در شبکه های مجازی فعالیت می کند.