در ششمین روز از هفته ملی مهارت ؛ تجلیل از مدیر و مربیان برتر آموزشگاههای آزاد فنی و حرفه ای ، کارآفرینان و پیشکسوتان در هفته ملی مهارت با حضور مدیران شورای هماهنگی وزرات تعاون ، کار و رفاه اجتماعی

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان هرمزگان ؛ این جلسه که با حضور مدیران شورای هماهنگی وزارت تعاون ، کار و رفاه اجتماعی، نمایندگان انجمن صنفی آموزشگاههای آزاد و نمایندگان مشارکت بخش خصوصی-عمومی برگزار گردید. هادی ابراهیمی مدیرکل تعاون ، کار و رفاه اجتماعی ضمن تبریک هفته ملی مهارت، کار آفرینی و آموزش های فنی و حرفه ای و تقدیر از مساعی ارزشمند حوزه آموزش گفت: تجهیز مراکز آموزش فنی و حرفه ای و آموزشگاه های آزاد به ابزارهای نوین آموزشی با توجه به شیوع ویروس کرونا و اعمال محدودیتها، ضرورت دارد.
آموزش های فنی و حرفه ای به جهت کمی و کیفی باید نهادینه شود تا تاثیر آن بر روی اشتغال افزایش یابد، وی اظهارداشت: با توسعه مراکز آموزش فنی و حرفه ای، اقدامات خوبی در سطح استان صورت گرفته و شاهد تاثیرگذاری جوانان استان و اشتغال و افزایش بهره وری هستیم.
ابراهیمی به ایجاد و راه اندازی کاریابی تخصصی آموزش و کار اشاره و اضافه کرد: مدیران آموزشگاههای آزاد با همکاری انجمن صنفی کاریابی ها می توانند برای تاسیس کاریابی تخصصی با محوریت آموزش و کار همفکری کنند.
مدیرکل تعاون، کار ورفاه اجتماعی هرمزگان گفت: صنایع استان در خصوص آموزش نیروهای خود باید از آموزشگاههای بومی استان استفاده کنند.
"اسما کریمی" در ادامه جلسه ضمن گرامیداشت هفته ملی مهارت، تقدیر و تشکر از زحمات همکاران و آموزشگاههای آزاد فنی و حرفه ای استان اذعان داشت آموزش ویژه مخاطبین گسترده آموزشی در چهار بخش صنعت ، کشاورزی خدمات ، فرهنگ و هنر ارایه میشود.
و طرح مهارت آموزی در محیط واقعی کار، آموزش زنان سرپرست خانوار در سکونت گاههای غیر رسمی، آموزش دانشجویان, آموزش سربازان، طرح توسعه محلات و بسترسازی اشتغال افراد، توانمندسازی زنان ساکن بافتهای فرسوده، آموزش زندانیان و توسعه مراکز آموزش جوار صنایع و توسعه آموزش با مشارکت بخش خصوصی متناسب با مطالعات طرح دینامیک و کسب و کار منطقه ای از جمله اقدامات و برنامه های مهمی است که این اداره کل دنبال می کند.
در این نشست از مربیان نمونه فاطمه ذاکری نسب در رشته کشاورزی ،آرش علیدوستی و علیرضا پزشکیان در رشته فناوری اطلاعات ، فاطمه سیرجانی و زهرا اردیبهشتی در رشته صنایع پوشاک ، مریم بهمن زاده ،مرضیه خرم دل در رشته صنایع دستی و دوخت های سنتی - کارآفرینان برتر هانیه فخار ، سعیده پرنیان ، زهرا اردیبهشتی ، طاهره یگانه پور ، علیرضا پزشکیان - مدیر نمونه آموزشگاههای آزاد فنی و حرفه ای آقای علی میردادی،
همچنین محمد رضا علیزاده شلمانی و تیمور شیخ آبادی پیشکسوتان حوزه آموزش فنی و حرفه ای تقدیر شدند.

تازه‌ترین خبرها