در نشست مشترک با شرکت پالایش نفت بندرعباس و اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی ؛ مدیر کل آموزش فنی وحرفه ای هرمزگان :از مولفه های مهم اشتغالزایی آموزش در تخصص های مورد نیاز صنعت،‌ معدن،‌ کشاورزی و فعالیتهای دریا محور است.


به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان هرمزگان ؛ در حاشیه در نشست مشترک اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی و شرکت پالایش نفت بندرعباس در راستای اجرای طرح طبقه بندی مشاغل ، مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای هرمزگان گفت:‌ شرکت پالایش نفت بندرعباس از جمله صنایع استان است که در توجه به آموزش کارکنان همچنین کمک به تاسیس آموزشگاه های آزاد در استان همراهی و همگرایی ویژه ای با اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان دارد که موجب بسیاری از موفقیتها و شکوفایی ها در این بخش شده است.
‌اسما کریمی اظهار کرد:‌ یکی از مولفه های مهم در افزایش اشتغال آموزش بویژه در تخصص های مورد نیاز مطابق با ظرفیتهای استان در حوزه های صنعت،‌ معدن،‌ کشاورزی و فعالیتهای دریا محور است.
کریمی اذعان کرد : یشتر جمعیت استان در سن جوانند و توسعه استان به صورت نامتوازن و القایی صورت گرفته است .نرخ بیکاری جوانان 25درصد و نرخ بیکاری استان 13درصد هست که از متوسط کشوری بالا تر است و این رسالت ما رو سنگین تر می کند. عوامل زیادی در اشتغال موثرند علاوه بر مهارت آموزی ،سرمایه گذاران ،بسترهای قانونی ،سیاستگذاران وفرهنگ کاری که در استان وجود دارد؛ نیز موثرند.
وی تصریح کرد:‌ اداره کل آموزش فنی و حرفه ای هرمزگان با توجه به نیاز سنجی های صورت گرفته،‌ در سه فاز کوتاه مدت،‌ میان مدت و بلند مدت برنامه ریزی های لازم در جهت افزایش مهارت آموزی و هدفمند کردن آموزش ها به منظور تامین نیاز استان به نیروی کار ماهر بویژه در بخش صنعت را انجام داده است.در طرح های توسعه ای صنایع استان بایستی به چشم اندازهای آینده توجه شود تا بتوان مسیر توسعه مهارت آموزی و تربیت نیروی کار را هدایت کرد.
مدیرعامل شرکت پالایش نفت بندرعباس در این مراسم گفت: به منظور صیانت از نیروی کار، امسال بیش از 2 هزار نفر از کارکنان پیمانکاری این شرکت تبدیل وضعیت شده و قرارداد آنها بصورت مستقیم با خود شرکت منعقد شد.
مهندس نامور افزود: طرح طبقه بندی مشاغل برای این گروه نیز در دست اجرا است و به زودی نیز اجرایی خواهد شد که این امر موجب همسان سازی حقوق و اجرای عدالت و امنیت شغلی کارکنان می شود.
وی اظهار داشت: شرکت پالایش نفت بندرعباس توجه به منابع انسانی که بعنوان سرمایه هر سازمان محسوب می شوند را مورد توجه قرار داده و با توجه به اینکه حدود ٨٠ درصد کارکنان شاغل در این شرکت تابع قوانین کار هستند، ارتباط تنگاتنگ و گسترده ای بین اداره تعاون و کار و شرکت پالایش نفت بندرعباس وجود دارد.
مدیرکل تعاون،کار و رفاه اجتماعی هرمزگان نیز گفت: اجرای طرح طبقه بندی مشاغل در شرکتهای دارای شرایط، منجر به ایجاد عدالت و همسان سازی حقوق کارکنان می شود.هادی ابراهیمی افزود: شرکت پالایش نفت بندرعباس بعنوان یک واحد تولیدی و صنعتی بزرگ، نقش مهمی در تولید، درآمد، اشتغال و استقلال و شکوفایی کشور دارد و پیشگامی این شرکت در مقابله با تحریم ها ستودنی است.