در همایش آموزشی استاد کاران صنف وسایل سرمایشی و مربیان اداره کل آموزش فنی و حرفه ای ؛ رئیس اتاق اصناف استان هرمزگان : مهارت آموزی پلی است برای ایجاد و توسعه تمامی مشاغل


رئیس اتاق اصناف استان هرمزگان ، مهارت آموزی را پلی برای تمام مشاغل عنوان کرد و گفت : تعاملات اتاق اصناف و اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همواره در بالاترین درجه بوده و خواهد ماند.
به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای هرمزگان : در همایش آموزشی حفاظت از لایه ازون (مبرد های جایگزین در صنعت تهویه و تبرید و روشهای صحیح کار با آنها ) که در مرکز آموزش فنی و حرفه ای شماره یک بندرعباس برگزار شد؛ عبدالمجید جلالی با اشاره به توفیقات اداره کل آموزش فنی و حرفه ای هرمزگان به مدیریت خانم کریمی اظهار داشت :تجهیز کارگاههای مهارت آموزی اتو مکانیک استان و سایر استان های کشور با تلاش و تعامل این مدیر موفق با گمرکات استان حاصل گردید.
وی در ادامه از تلاش روسای سابق اتحادیه تعمیرکاران سردکننده شهرستان بندرعباس یاد کرد و بیان داشت : اقدامات و پیگیری های صورت گرفته در استان به ویژه از طریق تعمیرکاران لوازم سردکننده استان برای حفاظت از لایه ازون ستودنی است.
در ادامه ، مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای هرمزگان به تشریح عملکرد این اداره کل پرداخت و گفت : بیشتر جمعیت استان در سن جوانند و توسعه استان به صورت نامتوازن و القایی صورت گرفته است.نیاز به مهارت آموزی در جوانان بسیار مشهود است. بیشترین جمعیت استان را روستاییان تشکیل داده اند و بحث آموزش روستاییان هم برای ما اهمیت دارد.
کریمی اذعان کرد:نرخ بیکاری جوانان 25درصد و نرخ بیکاری استان 13درصد هست از متوسط کشوری بالا تر است و رسالت ما رو سنگین تر می کند .امیدواریم بتوانیم با کمک اصناف، استاد کاران مهارتی که در کنار ما هستند آموزشهای لازم را به جوانان استان منتقل کنیم.
وی تصریح کرد:عوامل زیادی در اشتغال موثرند علاوه بر مهارت آموزی ،سرمایه گذاران ،بسترهای قانونی ،سیاستگذاران و فرهنگ کاری است که در استان ما وجود دارد.ما بر اساس تقسیم بندی هایی که برای فرصت های کسب و کار در هر منطقه متناسب با حکمرانی های محلی انجام شده برنامه های آموزشی خود را تدوین کردیم.
در پایان جلسه توسط مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان از نماینده لایه ازون کشور ،رییس اتاق اصناف استان ،رییس اتحادیه وسایل سرمایشی بندرعباس و مربیان و دست اندرکاران این دوره آموزشی تقدیر شد و گراهینامه های مهارتی نیز به استادکاران اعطا شد.