در سی و چهارمین سفر استانی؛ معاون وزیر و رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور به استان کرمان سفر کرد

علی اوسط هاشمی، معاون وزیر تعاون و رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور، به منظور حضور در نخستین گردهمایی مديران کل ستادی و استان هاو معاونین در سال 1400، افتتاح دپارتمان کشاورزی شهر جیرفت، مجتمع جوار کارگاهی مس سرچشمه در شهرستان رفسنجان، افتتاح آموزشگاه آزاد فنی و حرفه ای هوا فضا و موزه فضایی ایران و شرکت در شورای اداری استان کرمان، طی سفری دو روزه 10 و 11 فروردین سال جاری در سی و چهارمین سفر استانی خود به کرمان سفر کرد.

به گزارش روابط عمومی سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور، هاشمی، معاون وزیر کار و رئیس سازمان،شامگاه روز دوشنبه 9 فروردین ماه 1400، و در بدو ورود به استان کرمان، آموزشگاه آزاد آشپزی ابیت، فعال در سه رشته خدمات تغذیه ای، گردشگری و هتلداری را با حضور علی زینی وند، استاندار کرمان افتتاح می کند.

بنا براین گزارش، گردهمایی مديران کل ستادی و استان هاو معاونین سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور روز سه شنبه 10 فروردین ماه با سخنرانی هاشمی، رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور و زینی وند، استاندار کرمان، آغاز می شود.

د رادامه، نشست مدیران کل استان ها، مدیران و معاونین ستادی، در حوزه پژوهش و برنامه ریزی در سالن اجتماعات مرکز آموزش فنی و حرفه ای شماره 2 استان، آغاز می شود.

افتتاح دپارتمان کشاورزی جنوب شهر جيرفت (از مصوبات نخستین سفر رئیس سازمان آموزش فني و حرفه ای کشور به استان کرمان) با حضور جمعی از مدیران و معاونان ستادی، استانی، نماینده جيرفت و عنبر آباد در مجلس شورای اسلامی و نمايندگان اتاق بازرگانی) توسط هاشمی، معاون وزیر تعاون و رئیس سازمان انجام می شود.

عصر روز سه شنبه، مدیران کل استان ها و معاونین و مدیران ستادی، در حوزه توسعه و منابع سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور به گفتگو و تبادل نظر می پردازند.

هاشمی، رئیس سازمان هم زمان با حضور در شهرستان رفسنجان، مرکز جوار مجتمع مس سرچشمه این شهر را با حضور تعدادی از مديرستادی و مدیران شهرستان رفسنجان و نماينده شهرستان های رفسنجان و انار در مجلس شورای اسلامی افتتاح می کند.

این گزارش می افزاید زيارت مزار شهدای کرمان و سيدالشهدای مقاومت، سپهبد شهيد حاج قاسم سليمانی توسط هاشمی، معاون وزیر به همراه مدیران حاضر در همایش واقع در مسجد صاحب الزمان (عج) کرمان از دیگر برنامه های روز نخست سی و چهارمین سفر استانی است.

روز چهارشنبه، 11 فروردین ماه 1400، در روز دوم گردهمایی مديران کل ستادی و استان هاو معاونین سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور در حوزه آموزش و شورای اداری استان با حضور روسا و مدیران مراکز آموزش فنی و حرفه ای استان، نمایندگان اعضاd کانون انجمن های صنفی آموزشگاه های آزاد استان برگزار می شود.

افتتاح آموزشگاه آزاد فنی و حرفه ای هوا فضا وموزه فضایی ایران توسط هاشمی، رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور و با حضور مرتضی براری معاون وزیر و ارتباطات و فناوری اطلاعات و رییس سازمان فضایی ایران در پارک جنگلی شهید باهنر استان کرمان یکی از مهم ترین برنامه های این سفر است.

بنا براین گزارش، هاشمی تا کنون به استان­های بوشهر(دو سفر)، چهارمحال و بختیاری(دو سفر) ، کهگیلویه و بویراحمد، کرمان، یزد، سیستان و بلوچستان، البرز( دو سفر)،کرمانشاه، خوزستان، قم ، قزوین، مرکزی، آذربایجان شرقی، اصفهان، ایلام، گیلان و خراسان جنوبی، کردستان (دو سفر)، لرستان و آذربایجان غربی، گلستان، فارس، خراسان شمالی، زنجان، سمنان، چابهار و قزوین، مازندران و خراسان رضوی سفر کرده و استان کرمان (سفر دوم) مقصد سی و چهارمین سفر وی است.