. رویکردهای اصلی حوزه توسعه مدیریت و منابع سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور تبیین شد

در ویدئو کنفرانس حوزه توسعه مدیریت و منابع سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور، رویکردهای اصلی حوزه توسعه مدیریت و منابع در سال 1400 تبیین شد

به گزارش روابط عمومی سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور، نشست ویدئوکنفرانس حوزه توسعه مدیریت و منابع سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور با حضور علی اوسط هاشمی، معاون وزیر تعاون و رئیس سازمان، حسین فیروزی معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان و مدیران حوزه معاونت و همکاران استانی به منظور تبیین و تشریح برنامه های سال جاری و ارائه گزارش عملکرد سال گذشته، روز دوشنبه 16 فروردین ماه سال1400 در سالن مهارت سازمان برگزار شد.

در این ویدئوکنفرانس علی اوسط هاشمی، ضمن تاکید بر لزوم ارتقای منزلت مهارت در جامعه گفت: حوزه معاونت توسعه مدیریت و منابع سازمان طوری برنامه ریزی کند که فرصت ها برای همه براساس شایستگیو توانمندی، و نه صرف جنسیت فراهم شود.

هاشمی در ادامه ضمن اشاره به برخی از چالش ها گفت: سازمان باید از قانون مترقی برخوردار شود زیرا چنین قانونی به شما قدرت می دهد تا از ظرفیت های ملی برای حرکت در راستای جهش مهارت و ارتقای منزلت سازمانی به خوبی استفاده کنید.

در ابتدای این ویدئوکنفرانس حسین فیروزی معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان، ضمن ارائه گزارش کلی از عملکرد حوزه توسعه مدیریت و منابع انسانی در سال 1399، به تبیین برنامه های سال 1400 پرداخت.

فیروزی گفت: وقتی از توسعه و مدیریت منابع سخن به میان می آید، بلافاصله چالش ها و محدودیت ها مطرح می شود، محدودیت منابع و نیازهای نامحدود همواره یک چالش بوده و سازمان در سال گذشته با محدودیت منابع بسیار جدی روبرو بود.

وی افزود: وضعیت بودجه سازمان در سال 1400 افزایش چشمگیری نسبت به سال های پیش داشته است و تاکنون رشد بودجه اینچنینی نداشته ایم و ان شاء الله در بودجه 1400 مشکلی جدی نخواهیم داشت.

وی همچنین افزود: در سال 1400 بیشترین افزایش بودجه سازمانی را نسبت به سال های پیش داشته ایم که نتیجه تعاملات و رایزنی ها و نشست های متعدد از سوی رئیس محترم سازمان با مسئولان سازمان برنامه و بودجه کشور بوده است.

معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان در این نشست از نامناسب بودن ساختار سازمانی، کمبود نیروی انسانی در برخی حوزه ها، پروژه های ناتمام به عنوان چالش های سازمان نام برد و گفت: با وجود مشکلات زیاد در پایان سال 1399 توانستیم تمام پرداخت های پرسنلی را انجام دهیم و این به خاطر مدیریت بهینه استفاده از منابع و صرفه جویی های صورت گرفته بوده است.

در ادامه این نشست، علی فروزش، مدیرکل برنامه، بودجه و نوسازی سازمان ضمن ارائه گزارش عملکرد حوزه برنامه و بودجه گفت: ساماندهی فضاهای مازاد و املاک سازمان یکی از برنامه های اصلی سازمان در سال جدید است.

فروزش در ادامه گفت: استفاده بهینه از منابع در راستای صرفه جویی و برون سپاری هزینه ها از دیگر برنامه های اصلی سازمان است.

مدیرکل برنامه، بودجه و نوسازی سازمان افزود: استقرار چرخه بهره وری با تشکیل پنل های خبرگی که از سال پیش آغاز شده، شفاف سازی بین مسئولان و کارکنان، بودجه ریزی عملیاتی و استانداردسازی و بهبود روش ها از دیگر برنامه های مهم این حوزه در سال جاری است.

سپس داود ناصری امید، مدیرکل منابع انسانی و پشتیبانی سازمان نیز در ادامه به تشریح عملکرد حوزه اداری و پشتیبانی پرداخت.

مدیرکل منابع انسانی و پشتیبانی سازمان با اشاره به وجود منابع انسانی غنی سازمانی گفت: قیمت دادن به مهارت در جامعه در گرو ارتقای منزلت کارکنان است.

وی در ادامه از نیازسنجی آموزشی و طراحی برنامه آموزشی ویژه کارکنان، استفاده از ظرفیت همکاران به عنوان مدرس آموزش و تهیه بانک اطلاعاتی آنان خبر داد.

ناصری امید همچنین از پوشش بیمه تکمیلی 20 هزار نفر از همکاران و خانواده هایشان در سال 1399 خبر داد و گفت: در سال 1398 حدود 16 هزار نفر تحت پوشش بیمه تکمیلی قرار داشتند که با رشد در این بخش مواجه هستیم.

وی در ادامه، به ارائه تسهیلات به کارکنان از طریق تفاهمنامه های بانکی و از طریق شرکت تعاونی اعتبار سازمان اشاره کرد.

ناصری امید ادامه داد: یکی از برنامه های سازمان در سال 1399 شایسته سازی و شایسته گزینی بود که در نتیجه آن 34 نفر از بانوان در پست های مدیریتی منصوب شدند.

همچنین در این نشست، محمد حسن زهی و مهدیه کارگر دهقانی، معاونین اداری و پشتیبانی ادارات کل آموزش فنی و حرفه ای سیستان و بلوچستان و یزد، همچنین آذر شمیمی، معاون اداره کل منابع انسانی و نقطه نظرات خود را بیان کردند.

تازه‌ترین خبرها