طرح ایجاد ۱۴۰۰ مرکز مهارت آموزی جوارکارگاهی و بین کارگاهی و ۱۰۰۰ استاندارد آموزش مهارتی رونمائی شد

هم زمان با روز جهانی کارگر و با حضور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی؛ طرح ایجاد 1400 مرکز مهارت آموزی جوارکارگاهی و بین کارگاهی و 1000 استاندارد آموزش مهارتی رونمائی شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور، با حضور محمد شریعتمداری، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و علی اوسط هاشمی، معاون وزیر و رئیس سازمان آموزش فنی وحرفه ای کشور، 11 اردیبهشت ماه، هم زمان با روز جهانی کارگر، آئین رونمایی از: طرح ایجاد ۱۴۰۰ مرکز مهارت آموزی جوارکارگاهی و بین کارگاهی،۱۰۰۰ استاندارد جدید آموزش مهارت(فاز دوم)، مراکز تخصصی آموزش‌های کارآفرینی و مهارت‌های کسب و کار و مراکز مدیریت مهارت آموزی و مشاوره شغلی (دانشگاه‌ها و زندانیان) به صورت ویدئو کنفرانس برای سراسر کشور برگزار شد.

بنا براین گزارش، در این مراسم، افتتاح، تمدید و آغاز به کار 140 مرکز کار آموزی جوارکارگاهی و بین کارگاهی و رونمایی از طرح ایجاد 1400 مرکز مهارت آموزی جوارکارگاهی توسط وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی انجام شد.

در ادامه به صورت متمرکز 31 پروژه سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور شامل: 7 مرکز تخصصی آموزش های کارآفرینی و مهارت های کسب و کار، 15 مرکز مدیریت مهارت آموزی و مشاوره شغلی دانشگاه ها و 9 مرکز مهارت آموزی و مشاوره شغلی زندانیان توسط وزیر تعاون و با حضور رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور افتتاح شد.

سپس از یک هزار استاندارد جدید آموزش مهارت (فاز دوم) که بر اساس نیاز روز و تقاضامحوری تدوین شده است رونمایی شد.

ارتباط مجازی با 5 استان کشور شامل: تهران، اصفهان، مرکزی، قزوین و خراسان رضوی و توضیحات آنان در خصوص طرح های افتتاح شده، از دیگر برنامه های این مراسم بود.

همچنین در این مراسم، با حضور شریعتمداری، وزیر تعاون، تفاهم نامه سه جانبه در راستای توسعه و ترویج کارآفرینی در کشور و به منظور تحقق اهداف نقشه راه كارآفريني، همچنين تعامل، راهبری و حمایت از اکوسیستم کارآفرینی به امضای علی اوسط هاشمی معاون وزیر و رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه­ای کشور، عیسی منصوری، معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و محمود جانی درمیان، رئیس کانون انجمن هاي صنفی کارفرمایی مراکز مشاوره و خدمات کارآفرینی سراسر کشور رسید.

تفاهم نامه سازمان بازنشستگی کشوری به امضای علی اوسط هاشمی، رئیس سازمان و اکبر افتخاری مدیر عامی صندوق بازنشستگی کشوری با هدف توانمندی بازنشستگان و خانواده آنان رسید.

در ادامه تفاهمنامه همکاری معاونت امورتعاون وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی وسازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور به در راستای اجرایی سازی قانون "حمایت از شرکتها و مؤسسات دانش بنیان و تجاری سازی نوآوری ها و اختراعات" مصوب آبان ماه سال 1389و به منظور هم افزایی علم و ثروت، توسعه اقتصاد دانش محور، تقویت و توسعه تعاونی های دانش بنیان و نوآور و نیز استفاده بهینه از امکانات و منابع موجود وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و ظرفیت‌های سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور به امضای علی اوسط هاشمی،معاون وزیر و رئیس سازمان و آموزش فنی و حرفه ای کشور و محمدجعفر کبیری معاون امورتعاون وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی رسید.

تفاهم نامه همکاری سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور و سازمان بهزیستی کشور نیز در این مراسم با هدف:استفاده از کلیه ظرفیت ها و امکانات طرفین تفاهم نامه به منظور توانمندسازی و آماده سازی شغلی جامعه هدف افراد تحت پوشش بهزیستی (افراد دارای معلولیت، زنان سرپرست خانوار، فرزندان بهزیستی، کودکان کار و خیابان، بهبود یافتگان اعتیاد، آسیب دیدگان اجتماعی و افراد در معرض آسیب)، با حضور وزیر کار، به امضای علی اوسط هاشمی،معاون وزیر تعاون ورئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور و رئیس سازمان بهزیستی کشور رسید.

شایان ذکر است ادارات کل آموزش فنی و حرفه ای استان ها به صورت ویدئو کنفرانس در مراسم مذکور حضور داشتند.

تازه‌ترین خبرها