امام جمعه شهرستان بندرلنگه: جوانان به سمت فراگیری مهارت بروند
امام جمعه شهرستان بندرلنگه گفت: جوانان به سمت فراگیری مهارت بروند، مشاغل فنی زیادی وجود دارد ولی چون برخی جوانان مهارت ندارند بیکار مانده اند.
به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه شهرستان بندرلنگه، سید امیر محمد کشاورز رئیس فنی و حرفه ای شهرستان بندرلنگه صبح امروز به مناسبت هفته ملی مهارت با حجت الاسلام والمسلمین دکتر جواد اسماعیل نیا امام جمعه این شهرستان دیدار و گزارشی از عملکرد این اداره در بحث مهارت افزایی و آموزش های فنی وحرفه ای ارائه نمود.
◻️امام جمعه شهرستان بندرلنگه در این دیدار با تبریک به مناسبت هفته ملی مهارت، اظهار داشت: کسب علم بدون مهارت مثل پرنده بدون بال است  و مهارت افزایی یکی از ضروریات جوانان امروز است.
وی توصیه کرد: جوانان به سمت فراگیری مهارت بروند، مشاغل فنی زیادی وجود دارد ولی چون برخی جوانان مهارت ندارند بیکار مانده اند.
حجت الاسلام اسماعیل نیا بیان داشت: دولت تصدی گری را کم کند و کارها و مجوز ها را به بخش خصوصی فعال ومطمئن واگذار کند و خود نیز نظارت کند و در فنی وحرفه ای نیز کار را به آموزشگاههای خصوصی واگذار کنید ومهارت افزایی را توسعه دهید.
وی با اشاره به اینکه تلاش فنی و حرفه ای برای حفظ وگسترش مهارت های سنتی منطقه باشد، تاکید کرد: خیلی از مهارت هایی که ریشه درتاریخ منطقه دارد رو به فراموشی است و باید این  میراث نسل به نسل منتقل شود و ماندگار شود.