معاون پژوهش، برنامه ریزی وسنجش مهارت سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور خبر داد: فراخوان تألیف کتـب آموزشی منطبق با اسـتاندارد های شایسـتگی

علی حسین شهریور، معاون پژوهش، برنامه ریزی وسنجش مهارت سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور از فراخوان تألیف کتـب آموزشی منطبق با اسـتاندارد های شایسـتگی خبر داد.

به گزارش روابط عمومی سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور شهریور، معاون پژوهش، برنامه ریزی و سنجش مهارت سازمان گفت: به منظور تولید محتوای آموزشی استاندارد و یکسان در قالب کتاب با هدف پرکردن شکاف آموزشی، اطلاعاتی و ارتقای سطح علمی مهارت آموزان در سراسر کشور و بهره‌گیری هرچه بیشتر از اندیشه‌ها و آثار، تجلیل و ارج نهادن به کوشش‌های علمی مؤلفین و تشویق مربیان، در نظر است نسبت به تولید محتوای منابع آموزشی استاندارد برای رشته‌های فاقد منبع آموزشی مطابق با استانداردهای شایستگی تدوین شده، اقدام به عمل آید.

 لذا از کلیه‌ مربیان، خبرگان حرفه ای دعوت می شود برای اطلاع از جزئیات و ثبت نام حداکثر تا تاریخ 1400/11/15، با تکمیل “فرم ثبت نام فراخوان تالیف کتب آموزشی” از طریق لینک https://b2n.ir/u36869 زیر درخواست خود را ارسال نمایند. 

 

عبدالملکی اضافه‌ کرد: قوانین مختلفی برای اعطای تسهیلات از وام‌های خرد تا چند صد میلیون تومانی بر اساس شرایطی شورای پول و اعتبار داریم.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی تاکید کرد: در شورای عالی اشتغال نیز ۱۶۰ هزار میلیارد تومان برای اشتغال و کسب و کارها در نظر گرفته شده است که بعد از تصویب بودجه ۱۴۰۱، به تصویب دولت خواهد رسید و از فروردین هم شروع می شود.

وی گفت:‌ در حوزه مشاغل خُرد و خانگی ظرفیت بسیار بالایی وجود دارد و جهان به سمت این نوع مشاغل حرکت کرده است.

وزیر کار از اینکه در گذشته تاکید بر روی مشاغل صنعتی بسیار سرمایه‌بر بوده است، ابراز تاسف کرد و افزود: اکنون در دوره جدید ما می خواهیم از ظرفیت مشاغل مهارت محور و کم سرمایه استفاده کنیم که امیدواریم بخش قابل توجهی از بار اشتغال برداشته شود.

این گزارش می افزاید، نمایشگاه‌های فرصت‌های شغلی مهارت محور کم سرمایه بر در استان‌های کشور از اواخر آذر ماه برپا شده است.

در این نمایشگاه‌ها بیش از ۱۵۰ شغل مهارت محور کم سرمایه بر معرفی شد که در حوزه‌های شغلی مثل تولید محتوی، نرم افزارهای کاربردی به‌ویژه کسب و کار، دیجیتال مارکتینگ، انرژی‌های نو، تهیه مصنوع‌های چرمی، اتومکانیک، برق و الکترونیک، حرفه‌های پوشاک، صنایع دستی، خدمات تعمیر و نصب تاسیسات برقی و مکانیکی، قالی و گبه است.