ارائه آموزش های فنی و حرفه ای مرکز شماره یک بندرعباس به اقشار مختلف


به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان هرمزگان ، رضا علیزاده سرپرست اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان گفت : علاوه بر رشته های مذکور آموزش حرفه های جوشکاری ،برق صنعتی ،تاسیسات سردکننده ،اتومکانیک ،لوله کشی ، ابزار دقیق و ماشین ابزار نیز برای برادران در بخش ثابت در حال اجرا ست.
علیزاده افزود : این مرکز با هدف کنترل و کاهش آسیب های اجتماعی با همکاری دفتر امور اجتماعی استانداری و امور زنان در 6 محله حاشیه شهر بندرعباس(کمربندی ،چاهشتانی ها ،اسلام آباد ،آیت اله غفاری ،نخل ناخدا و دو هزار) رشته های طراحی و دوخت ، صنایع دستی و بافت ،برق و شیرینی پزی را به زنان و حاشیه نشینان آموزش می دهد.
وی تصریح کرد: متقاضیان در این مناطق توسط دفاتر تسهیلگری محلات برای شرکت در دوره های فنی و حرفه ای معرفی می شوند. آموزش زنان سرپرست خانوار و بد سرپرست در شهرستانهای میناب و بشاگرد نیز اجرا می شود.
سرپرست اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان اذعان کرد : در روستاهای شهر بندرعباس رشته های خیاطی ، برق ، صنایع دستی و در زندان بندرعباس حرفه های چوب ،اتومکانیک ،خیاطی ،برق و آشپزی در پادگان نیز مهارتهای اتومکانیک ،جوشکاری ،تاسیسات سردکننده و برق آموزش داده می شود.
وی اظهار کرد : دراجرای تفاهمنامه بهزیستی رشته های پیرایش مردانه ،برق ، جوشکاری ،شیرینی پزی ،تاسیسات سردکننده به متقاضیان کمپ ماده 15 و 16 آموزش رائه می شود .تفاهمنامه با کمیته امداد و صندوق بازنشستگی و ستاد مبارزه با مواد مخدر ،راهداری ،سپاه امام سجاد و نیروهای مسلح ،تامین اجتماعی ،بنیاد شهید ،محیط زیست ،دانشگاه ها ،شیلات ،شرکت برق ،گاز و...نیز با هم افزایی دو طرف در حال اجرا است.بیش از 115 تفاهمنامه داریم که در حال برنامه ریزی و اجراست.طرح ایران مهارت هم از طرح های دو طرفه با آموزش و پرورش است.
مهندس علیزاده اضافه کرد : مردم می توانند جهت ثبت نام در بخش ثابت که در محله ی نخل ناخدا قرار دارد به صورت حضور یا در پورتال و یا با تلفن 07632118000 داخلی 403 تماس بگیرند .آموزش ها کاملا رایگان است . هزینه های ثبت نام دوره در پورتال 25 هزار تومان ،90 هزار تومان ثبت نام در آزمون و 50 هزار تومان جهت صدور گواهینامه که دارای اعتبار بین المللی است.
گفتنی است سرپرست ،معاون آموزش و پژوهش و کارشناس ارزیابی عملکرد اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان صبح دیروز با حضور رییس مرکز از کارگاههای ثابت مرکز دو منظوره شماره یک بندرعباس و آموزشگاه آزاد پیرایش مردانه بازدید و از نزدیک روند آموزش و رضایت کارآموزان و مشکلات کارگاهها و مربیان را بررسی کردند.