. سومین آزمون عملی تعیین صلاحیت حرفه ای آزمونگری ۱۴۰۱ در هرمزگان برگزار شد

رضا علیزاده اظهار کرد : آزمون عملی تعیین صلاحیت حرفه ای شایستگی آزمونگر، از مربیان و کارشناسان مراکز دولتی و آموزشگاههای آزاد  و اصناف و عموم مردم استان امروزدوشنبه 1401/6/28 و فردا 1401/6/29 در بندرعباس با حضور 47نفر با رعایت پروتوکل بهداشتی در حال برگزاری می باشد. آزمون کتبی  در سطح شهرستانهای میناب ،جاسک ،قشم ،بندر لنگه و بستک با حضور 71 نفر در تاریخ 1401/6/10 به صورت سراسری  اجرا شد .
وی تصریح کرد :  ثبت نام چهارمین مرحله آزمون کتبی تعیین صلاحیت حرفه ای آزمونگران از تاریخ 7/2/ 1401  الی 1401/7/5 شروع می گردد و در تاریخ 1401/8/12 آزمون به صورت سراسری گرفته می شود
سرپرست اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان اذعان کرد : آزمون شایستگی آزمونگر یکی از الزامات برنامه های سال جاری برای متقاضیان همکاری در آزمونهای عملی است که طی برنامه ریزی سازمانی مقرر است در چند دوره در طول سال نیز اجرایی و برگزار گردد و طی سه مرحله آزمون  تعداد264 نفر در آزمون کتبی شرکت نموده اند.
وی در پایان در خصوص دلیل برگزاری این آزمون گفت : سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور و به تبع آن اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان به دنبال افزایش کیفیت آزمون ها و با تعیین صلاحیت آزمونگری در دو بخش دولتی وخصوصی ( آموزشگاه های آزاد فنی و حرفه ای ، اصناف ، صنایع و .... ) به دنبال ارتقاء کیفیت آزمون عملی می باشد و اجرای این برنامه تحولی در اعتباربخشی به گواهینامه های فنی و حرفه ای مفید و موثر می باشد و دارا بودن گواهینامه مهارتی مذکور برای آزمون گران ضروری می باشد.